Je leest het ’t eerst op Grazia.nl

Nordin Blessing doet boekje open over tactiek in Expeditie Robinson

We kennen hem als radio-dj bij FunX en van zijn vechtersmentaliteit in Expeditie Robinson. In de nieuwste Grazia, die vanaf woensdag in de winkels ligt, vertelt de energieke en ambitieuze Nordin Blessing alles over zijn eilandavontuur.

Nordin Blessing doet boekje open over tactiek in Expeditie Robinson

Life chaning avontuur

Met zijn immuniteitsmunt nog steeds op zak, gaat Nordin nog steeds lekker in Expeditie Robinson. En hoewel hij nog niks over de afloop van het programma kan verklappen, blikt hij in de nieuwste Grazia wél alvast terug op het avontuur. "Het was geweldig én life changing", stelt hij. "Voordat ik naar Expeditie ging, zat ik niet lekker in mijn vel. Het vaderschap viel me zwaarder dan verwacht, de dynamiek van mijn relatie zat niet helemaal goed en ik legde veel druk op mezelf, waardoor ik meer deed dan wat ik aan kon. Op een dag zei mijn oom: ‘Gaat het wel goed met je? Je bent je glans kwijt, terwijl je normaal altijd de gangmaker bent. Je moet jezelf niet wegcijferen.’ Hij verwoordde het precies zoals ik het voelde", blikt Nordin terug. "En toen kwam Expeditie. Het was altijd al een droom van me om mee te doen en het leek me een mooie stap voor mijn carrière." Maar een goede voorbereiding? Die was ver te zoeken. "Ik heb behalve een 24-uurscursus niets gedaan ter voorbereiding, meer kon ik niet opbrengen. Ook droeg ik bijna de hele tijd een T-shirt omdat ik niet tevreden was over mijn lichaam.”

Niet opvallen

Of hij een tactiek had in Expeditie Robinson? “Mijn tactiek was om niet op te vallen tot de samensmelting en daarna te laten zien dat ik wel een sterke speler ben", verklapt hij. "Dus eerst me heel dienstbaar opstellen, sociaal zijn en connecten met iedereen. Maar ik kwam er al snel achter dat de groepsdynamiek me niet lag en dat dit niet mijn mensen waren. Ik kreeg eenzelfde gevoel als op de middelbare school, van er niet helemaal bij horen." Toch schopte hij het tot de samensmelting. "Na de samensmelting speelde ik een beetje ‘dom’ om vervolgens mijn eigen plan te trekken, dat is wel Nordin. Mijn plan was om met Churandy naar de halve finale te gaan.”

Gebroken

Hoewel Expeditie een droom was voor Nordin, was het af en toe ook heel pittig. “Mijn gezin missen was het zwaarst, ik werd wakker met hen in mijn gedachten en ging ermee slapen. Ik had stiekem een fotootje mee van mijn dochter en gaf die elke avond een kus voor het slapen", vertelt de presentator. "Op het strand zocht ik naar schelpen waarvan ik kettinkjes voor ze maakte. Zij gaven me kracht om door te zetten. Ik wil aan hen laten zien dat je, ook als het tegenzit, positief kan blijven. Op een gegeven moment ben ik ook gebroken, ik kon niet stoppen met huilen.”

Nadenken op afvallerseiland

Nordin heeft, voor de samensmelting, zeven dagen doorgebracht op afvallerseiland. “Ik ben heel sociaal, maar merkte dat ik het ook heerlijk vind om alleen te zijn", vertelt hij daarover. "Met de drukte van een gezin is het soms moeilijk om een moment voor jezelf te vinden. Op afvallerseiland kon ik in alle rust nadenken over wie ben ik als persoon en over wat er wel en niet goed gaat in mijn leven. Daar had ik ook momenten dat ik de meest random liedjes zong zoals die van Katy Perry. (Zingt:) I kissed a girl and I liked it. De dagen op afvallerseiland waren één van de mooiste momenten van mijn expeditie.”

Chama, chama

Wat de expeditie hem gebracht heeft? “Het mooiste vind ik dat ik na elke klap weer wist op te staan, van me af wist te bijten en sterker terugkwam. ‘Chama, chama’ zei ik steeds, dat ‘gas geven’ betekent. Elke keer waren de kansen zo klein dat ik doorging, dat begon al in het begin", zegt hij. "Voor proeven zat ik vol focus en adrenaline en steeds als het lukte dan kwam er een oergevoel vrij. Daardoor wist ik: ik ben écht niet gek en stuk te krijgen, dat mentale zit bij mij wel goed, daar ben ik trots op. Soms mis ik Expeditie. Ik wil meer voor televisie doen en mijn ultieme droom is om Expeditie Robinson ooit te presenteren.” Hoe zijn avontuur in Expeditie Robinson afloopt? Dat zien we de komende weken. Spannend!

In de nieuwste Grazia vertelt Nordin nog meer over Expeditie Robinson, zijn relatie met Channah Koerten, het vaderschap en zijn toekomstplannen. Vanaf woensdag in de winkel!

Showbizz