The Life of a Showgirl: vol glitter, glamour en tranen
Taylor Swift does it again. Net toen we een beetje waren bijgekomen van The Eras Tour kondigde de superster afgelopen augustus – in de podcast van liefje Travis Kelce en zijn broer Jason – doodleuk haar twaalfde studioalbum aan: The Life of a Showgirl. Een album vol glitter, glamour én tranen.
Volgens Taylor ontstond het idee tijdens het Europese deel van The Eras Tour, waar ze zich liet inspireren door het leven backstage. “Dit album staat voor het einde van de avond. Wanneer ik op tour ben, heb ik elke dag hetzelfde ritme… En mijn dag eindigt meestal alleen in bad, niet in een glitterjurk”, vertelt Taylor lachend. Zo speelt de albumhoes bijvoorbeeld met beide aspecten van haar sterrendom: we zien Taylor in die glitterjurk, ín bad. “Een knipoog naar de inspiratie, omdat het album niet gaat over wat ik on stage voel, maar juist over wat ik off stage allemaal doormaakte,” aldus Taylor.
Keerzijde van showbizz
In The Life Of A Showgirl zien we dus een Taylor die haar showgirl persona volledig omarmt: kristallen jurken, hoofdtooien met veren en poses die doen denken aan klassieke cabaretposters. Maar achter die glitters schuilt volgens Swifties iets rauwers. De showgirl staat namelijk ook symbool voor de keerzijde van de spotlights. Je ziet de glamour, maar niet de eenzaamheid zodra de lichten doven. Het contrast tussen de glitterjurken en de extreme vermoeidheid, onder miljoenen ogen in ’s werelds grootste stadions en de stilte wanneer ze daarna alleen in bed kruipt. “Ik wilde alle aspecten van hoe die tour voelde uitlichten”, vertelt Taylor. “Niet alleen de glamour, maar ook hoe ik me voelde als het toneel was afgebroken.”
Dat contrast verkende Taylor eerder al tijdens The Eras Tour – denk aan I Can do it with a Broken Heart, waarin ze zingt over fysiek en mentaal helemaal op zijn, maar tóch met een lach voor de camera verschijnen. Het nummer groeide uit tot de belichaming van haar showbizzmantra the show must go on – en dit album lijkt dat spel alleen maar verder uit te vergroten.
Voor de leeuwen gegooid door Blake Lively
De tracklist van het album zorgt vanaf het eerste moment voor eindeloos gespeculeer. Neem Ruin The Friendship. Taylor kennende zal ze nooit namen noemen, maar Swiftie-detectives zijn ervan overtuigd dat dit een uithaal richting haar inner circle is. Of beter gezegd: ex-bestie Blake Lively. Want mocht je ’t gemist hebben: de ooit zo hechte vriendschap tussen Tay en Blake – met Taylor als peetmoeder van Blake’s kids – lijkt de afgelopen maanden flink bekoeld. Dit gebeurde nadat Blake haar voor de leeuwen gooide in haar vete met Justin Baldoni. Gaan we ergens tussen de regels door een knipoog vinden naar wat er écht tussen de twee is gebeurd?
Andere tracks zijn net zo juicy. Cancelled! klinkt als een venijnige take op cancel culture. Terwijl de titeltrack The Life Of A Showgirl, die ze zingt met collega-superster Sabrina Carpenter, glamour en drama ademt..
Romanticus Travis Kelce
En dan is er Actually Romantic, een titel die naadloos aansluit bij lover Travis Kelce. Of beter gezegd: verloofde! Afgelopen augustus ging Travis namelijk op één knie voor Tay. Midden in een prachtige bloementuin schoof hij een antieke diamanten ring met een prijskaartje van zo’n 750.000 dollar om haar vinger. Oplettende Swifties zagen meteen de link met I Hate it Here, een track op Taylors vorige album, waarin ze zingt over haar eenzaamheid en de 'secret gardens' in haar gedachten: plekken waar ze zich terugtrekt als het allemaal even te veel wordt. Heeft Travis het voor elkaar gekregen om van die sombere tuin een happy place te maken? De NFL-ster staat bekend om zijn goofy imago, maar volgens vrienden is hij juist een ongelooflijke romanticus. Het is typisch Taylor om dat contrast in een nummer te vangen: de grote stoere footballspeler die in werkelijkheid zacht, knuffelbaar en een hopeloze romanticus blijkt.
Hints album
Alsof de release van het album nog niet genoeg buzz veroorzaakt, gaan er ook nog hardnekkige geruchten rond over een Las Vegas residency of een intieme theatertour, waarbij Taylor het showgirl-thema letterlijk vertaalt naar een meer theatrale setting. Denk: Broadway-achtige podia, cabaretscènes en nummers die met toneel verweven worden.
En dan is er nog dat nieuwtje dat we begin dit jaar al brachten: Taylor registreerde vorig jaar de merknaam Female Rage: The Musical. Klinkt verdacht veel als een concept dat naadloos aansluit bij The Life Of A Showgirl… Zoals altijd bij elk nieuwe Taylor Swift-era liggen er overal hints en geheimen verstopt. Taylor geeft nooit zomaar iets prijs; alles is een puzzel. Maar eerlijk: we kunnen nog zo goed zijn in detective spelen, wat zich écht in Taylors hoofd afspeelt, weten we pas wanneer zij het ons laat zien. Wat wél duidelijk is: dit album markeert een nieuwe era in haar carrière. En wij laten ons maar wat graag meeslepen in haar tumultueuze showgirl-leven...
The Life of a Showgirl is nu te beluisteren.