Bodemdrift
We leerden Lieske dit seizoen kennen als één van de liefdeskandidaten van Petra in B&B Vol Liefde. De dames genieten volop en lachen samen heel wat af – het liefst onder het genot van een lekker wijntje. Vanaf het eerste moment was het duidelijk dat Lieske veel verstand heeft van wijn. En dat is niet zo gek, want in het dagelijks leven is ze vinoloog. Dat betekent dat ze alles over de verschillende soorten wijn weet en je precies kan uitleggen welk soort je op welk moment moet drinken en wat lekker smaakt bij je eten.
Bovendien maakten we dankzij Lieske kennis met de term 'bodemdrift'. "Ik zeg: we doen het rustig aan, want ik heb last van bodemdrift", zei ze een van de eerste dagen bij Petra op Lesbos. Een woord waar de B&B-eigenaresse naar eigen zeggen 'nog nooit van gehoord' had. "Bodemdrift is als je een fles wijn openmaakt, dat je dan de behoefte hebt om 'm helemaal leeg te drinken", verklaart Lieske. "En dat hoeft niet à la minute, het kan nog de hele avond zijn, maar de fles gaat bijna te allen tijde gewoon leeg. Dat is bodemdrift."
Eigen wijn
Eerder vertelden we je al dat je een heuse wijncursus kunt volgen bij Lieske, iets wat ze al ruim dertig jaar doet. Maar binnenkort komt ze met iets nieuws: haar eigen wijn! "Het resultaat is een volle, krachtige en complexe wijn met sappige donkerrode fruittonen", vertelt Lieske erover op haar website Culivino. Ze omschrijft het als 'een typische winterwijn'. "Perfect bij rijke vlees- en wildgerechten, of om in alle rust van te genieten bij de open haard met een goed kaasplankje."
De rode wijn is "een prachtige blend van 60% Monastrell, 20% Bobal en 20% Cariñena. Afkomstig van de oogst van 2023 en 12 maanden gerijpt op Frans eikenhout, waarvan 15% nieuw." Sounds good!
De naam
Over de naam van de wijn hoefde Lieske natuurlijk niet lang na te denken, dat kon er maar één zijn: bodemdrift. Het is volgens de Brabantse vinoloog dan ook 'een wijn die je tot op de bodem opdrinkt'. Ha!
Mocht je de wijn willen proberen, dan kun je hem online pre-orderen. Je moet nog wel even geduld hebben. De wijn wordt momenteel gebotteld en wordt verwacht tussen half en eind september 2025.