Studiereis
Sanne: “In het derde jaar van mijn opleiding ging ik op studiereis naar Wenen. Het was voor mij de eerste keer met het vliegtuig. Dat ik verkouden was, mocht de pret niet drukken", begint ze haar verhaal in Grazia. "Helaas wist ik toen nog niet dat vliegen met een fikse verkoudheid alles behalve ideaal is."
Intens veel pijn
"Zodra het vliegtuig opsteeg, voelde ik mijn oren dichtgaan", vertelt Sanne. "Het deed intens veel pijn. De hele vlucht hield de pijn aan en bij het dalen werd het nóg erger. Eenmaal geland hoorde ik bijna niks meer en ik had nog steeds die vreselijke oorpijn." En daar bleef het niet bij... "Tot overmaat van ramp werd ik de volgende dag ook nog flink ziek. Hierdoor heb ik weinig van Wenen gezien en zag ik enorm op tegen de terugreis."
Neusspray
Maar die terugreis verliep gelukkig wél goed, dankzij een 'wondermiddel'. "Gelukkig kreeg ik van een docent op het vliegveld neusspray. Dit bleek dé truc, want eenmaal geland in Nederland sprongen mijn oren spontaan – en met een keiharde en pijnlijke klap – weer open. Sindsdien vlieg ik nooit meer zonder neusspray.”