/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F03%2FmuJ3bUcRp6PVmm1742975500.png)
Roomcroissants
"Toen ik de beroemde roze roomcroissants – die een tijdje terug zo’n hype waren – had uitgeprobeerd, leek het me leuk om een feestelijke versie ervan in dit boek te zetten. Deze croissantjes zijn gevuld met homemade Zwitserse room en versierd met een marmerpatroon van chocolade. Met de mooie eid mubarak (‘gezegend feest’) prikker erin is het meteen feestelijk!", schrijven Elisabeth en Aicha in hun boek. Tijd om deze croissants zelf te maken!
Ingrediënten voor 16 mini-croissantjes of 8 gewone
- 16 afbak mini- of 8 gewone croissantjes
- 500 milliliter melk
- 1 zakje vanillesuiker
- 3 eigelen
- 100 gram suiker
- 40 gram maïzena
- 200 milliliter slagroom
- 25 gram poedersuiker
- 200 gram witte chocolade
- 50 gram pure chocolade
- 8 of 16 eid mubarak prikkers

Zo maak je de roomcroissants
- Bak de croissantjes af volgens de aanwijzingen op de verpakking. Laat ze afkoelen en snijd ze dan aan één zijde open.
- Verwarm de melk met de vanillesuiker in een pannetje.
- Mix ondertussen de eigelen met de suiker en maïzena tot een dikke, lichtgele massa.
- Giet de warme melk er in een straaltje bij terwijl je blijft mixen.
- Doe het mengsel terug in de pan en breng het al roerend aan de kook. Je zult zien dat het dikker wordt.
- Doe dit mengsel in een diep bord en dek af met plasticfolie.
- Laat het in de koelkast koud worden.
- Klop ondertussen de slagroom stijf met de poedersuiker en zet in de koelkast tot gebruik.
- Smelt de witte chocolade en de pure chocolade in aparte kommen au bain-marie. Doe de pure chocolade in een boterhamzakje.
- Dompel de bovenzijde van de croissantjes in de witte chocolade en leg op een bakplaat met bakpapier.
- Knip een puntje van het boterhamzakje en spuit in de lengte lijntjes pure chocolade over de croissants.
- Trek er een satéprikker heen en weer doorheen voor een marmereffect.
- Zet ze in de koelkast om hard te worden.
- Klop de banketbakkersroom los met een mixer.
- Meng de slagroom hierdoor tot een mooie dikke room.
- Doe in een spuitzak met stervormig spuitmondje.
- Vul de croissants met de room en steek er een prikker in.
Tip: garneer de croissants ook eens met melkchocolade en een marmerpatroon van witte chocolade.

100 ramadanrecepten
De Nederlandse Elisabeth Scholten en haar Marokkaanse schoonmoeder Aicha El Abdi schreven samen het kookboek 100 ramadanrecepten. 100 ramadanrecepten is een kookboek waarin makkelijke, lekkere, internationale en feestelijke recepten staan uit de Islamitische keuken. Je vindt hierin dan ook gerechten voor het ontbijt (suhoor), de maaltijd ’s avonds (iftar) en uiteraard Eid-al-Fitr, het Suikerfeest. Van gezonde soepen tot snelle snacks en van overheerlijke toetjes tot snelle shakes: er is voor iedere kok en smaak wat wils.
- 100 ramadanrecepten van Elisabeth Scholten & Aicha El Abdi