/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F03%2FtU5q1MzdFAOUuU1741084854.jpg)
Maandag
Ontbijt: Volle yoghurt met muesli, kaneel, een handje vol blauwe bessen, frambozen en kiwi gold.
Tussendoortje: Eiwitreep.
Lunch: Twee sneetjes bruin brood met ei, avocado, komkommer, kaas en kipfilet en nog een bruine boterham met chocopasta.
Tussendoortje: Appel.
Diner: Gegrilde zalm met pasta en gestoomde broccoli. Gemengde salade met olijfolie.
Snack: Kwark met extra proteïne en handje vol nootjes en handje vol fruit.
Dinsdag
Ontbijt: Volle yoghurt, muesli, kaneel, blauwe bessen, aardbeien.
Lunch: Volkoren wrap met kalkoen, babyspinazie, komkommer en ei.
Tussendoortje: Eiwitshake na de training.
Diner: Gegrilde kipfilet met quinoa en geroosterde groenten; wortels, zoete aardappel, paprika. Een kleine groene salade.
Snack: Kwark met extra proteïne, nootjes en vol fruit.
Woensdag
Ontbijt: Volle yoghurt, muesli, kaneel, blauwe bessen, frambozen en kiwi gold.
Lunch: Drie sneetjes brood met kipfilet, kaas en tomaat.
Tussendoortje: Eiwitreep
Diner: Gegrilde steak met rijst en gegrilde courgette, paprika en wortel. Gemengde salade met avocado, tomaat, komkommer en feta.
Snack: Kwark met extra proteïne, nootjes en vol fruit.
Donderdag
Ontbijt: Volle yoghurt, muesli, kaneel, blauwe bessen en aardbeien.
Lunch: Twee sneetjes geroosterd witbrood met jam.
Diner: Kipfilet, rijst, komkommer en tomaatjes.
Snack: Kwark met extra proteïne.
Vrijdag (wedstrijddag)
Ontbijt: Volle yoghurt, muesli, kaneel, blauwe bessen.
Snack: Gelletje met koolhydraten en cafeïne, en een reep gemaakt op basis van haver en rijst (vezelarm).
Lunch: Twee sneetjes witbrood met jam.
Tussendoortje: Na de wedstrijd een eiwitreep, eiwitshake, veel drinken met suiker.
Diner: Rijst, kipfilet en een beetje salade met wat groenten.
Snack: Kwark met extra proteïne.
Zaterdag (wedstrijddag)
Ontbijt: Volle yoghurt, muesli, kaneel, blauwe bessen.
Snack: Gelletje met koolhydraten en cafeïne, en een reep gemaakt op basis van haver en rijst (vezelarm).
Lunch: Twee sneetjes witbrood met jam.
Tussendoortje: Na de wedstrijd een eiwitreep, eiwitshake, veel drinken met suiker.
Diner: Pasta bolognese en een salade met tomaatjes, rode ui, komkommer en feta.
Zondag
Ontbijt: Volle yoghurt, muesli, kaneel, blauwe bessen, frambozen en kiwi gold.
Lunch: BBQ chicken wrap met babyspinazie en rijst.
Tussendoortjes: Een aantal chocolade amandelen bij de koffie.
Diner: Pizza met parmaham.
Snack: Warme chocolademelk.
Levensstijl
“Ik probeer zo gevarieerd en gezond mogelijk te eten. Koken vind ik leuk, en Kjeld vindt alles lekker, dus dat scheelt. In de winter zijn we voor schaatswedstrijden meestal afhankelijk van hoteleten. Vaak komt het dan neer op rijst en pasta. Daarom maak ik thuis andere gerechten, zoals wraps, risotto en orzo. Het enige wat altijd hetzelfde is, is mijn ontbijt. Ik word ’s ochtends snel misselijk, behalve van yoghurt met muesli en fruit. Ik probeer altijd een balans te vinden tussen lekker eten, drinken en goed presteren.”
Schaatsen
“Inmiddels weet ik precies wat ik qua voeding nodig heb om goed te presteren. Ook al ben ik voor een wedstrijd vaak zenuwachtig waardoor ik minder trek heb, ik probeer altijd te eten. Anders kan ik geen topprestatie neerzetten. Ik eet ongeveer drie uur van tevoren, zoals pasta, rijst, pannenkoeken met poedersuiker of brood met jam. Als we in Azië zijn voor wedstrijden is eten een uitdaging. Om elk risico op voedselvergiftiging te vermijden, mogen we niet buiten de deur eten. Vaak komt het neer op droge rijst en pasta.”
Trainingsschema
“Ik train twee keer per dag: schaats- en krachttraining. Na mijn ontbijt begint mijn eerste training, daarna lunchen, en na training twee is het alweer tijd voor het avondeten. Zondag is mijn vrije dag. Behalve als ik een wedstrijd schaats, dan ben ik op een ander moment in de week vrij.”
- Lotte Lawant, Adobe Stock