Je leest het ’t eerst op Grazia.nl

Joy Beune gaat uit de kleren voor Playboy in prachtige wintershoot

Het is een bijzondere week voor Joy Beune. Zo won als topschaatster afgelopen weekend nog twee keer zilver op de wereldbeker in Peking, en ze mag vandaag aankondigen dat ze in het decembernummer van Playboy staat! 

Joy Beune

Playboy

Uit de kleren gaan voor Playboy is niet niks. Toen het magazine Joy in april benaderde voor een shoot, zei ze daarom niet meteen 'ja' op het aanbod. "Ik moest erover nadenken, maar wist ook snel: Playboy is next level", deelt ze met Playboy. Haar vriend langebaanschaatser Kjeld Nuis was overigens meteen enthousiast. "Kjeld zei meteen: 'Moet je doen! Hoe cool, hoe stoer. Als je het later terugziet, heb je het toch maar gedaan.' Daar had hij gelijk in. Ik, op de cover van Playboy! Ik ben heel blij met hoe alles is gegaan, van het idee, tot de shoot en het eindresultaat."

Motiverend

Joy vertelt ook meer over hoe het was om voor Playboy te shooten. "Van tevoren had ik vier verschillende moodboards gezien. Twee vond ik supergaaf, die hebben we gecombineerd in een soort decor van ijs", vertelt ze.

"Ik voelde me tijdens de shoot steeds meer op mijn gemak. De sfeer was gezellig, liefdevol en motiverend. Best wel gaaf dat een schaatsster ook zo op de foto kan staan."

Reacties

Joy is erg blij met het resultaat en is benieuwd naar de reacties op haar naakshoot. "Ik hoop dat mensen het gaaf en inspirerend vinden. Ik denk niet dat ze het hadden verwacht, maar des te leuker dat ik het heb gedaan."

Hoewel Joy's moeder niet meteen stond te springen bij het idee dat haar dochter in Playboy zou staan, is ze er nu helemaal oké mee. "Ze vond het lastig, tot ik haar vertelde dat het superclassy is geworden. Helemaal hoe ik het wilde, geen zorgen. Nu vindt ze het oké."

Eén van de Playboy-foto's van Joy Beune | Fotografie: Amanda Elise K

"Ik ben ook nieuwsgierig naar wat de mensen op de ijsbaan ervan zullen zeggen. Mijn wereldje is best klein, dus ik ben benieuwd hoe dat gaat vallen. Schaatsen is een Nederlandse, nuchtere sport. Er zullen genoeg mensen zijn die het not done vinden. Maar goed, ik sta hier helemaal achter en ben trots. Ik kan later op mijn Playboy-shoot terugkijken en denken: dat heb ik maar mooi gedaan."

Joy stond voor de lens van niemand minder dan fotograaf Amanda Elise K. Amanda legde ook de beelden van Jaimie Vaes voor Playboy vast. Het decembernummer van Playboy ligt morgen in de winkel!

Showbizz
  • Playboy
  • NL Beeld, Amanda Elise K.