Vrijwillig vertrek
Hoewel de meeste expeditieleden erop gebrand zijn om zover mogelijk te komen, en het liefst te winnen, zijn er ook verschillende redenen waarom mensen vroegtijdig de expeditie verlaten. Zo zagen we eerder al dat Ymre en Ellemieke vrijwillig vertrokken vanwege heimwee. Ook de exit van Jamie is niet geheel onvrijwillig. Ze vroeg de overige expeditieleden om op haar te stemmen, zodat ze haar vriend Ramon kon redden.
Ramon redden
Na het vertrek van Vincent staan Jamie en Ramon bovenaan het lijstje om eruit te stemmen. Daarom maakt ze zelf een keuze. "Ik wil heel graag dat Ramon zo lang mogelijk in het spel blijft. Dit is zijn droom. Hij geniet hier intens van. Ik geniet ook, maar Ramon doet dat keer honderd", legt ze uit. "Ik wil hem gewoon hier hebben, zo lang mogelijk. Dat was niet mijn doel toen ik de expeditie instapte, maar dat is wel mijn doel geworden." De overige expeditieleden hebben zich aan hun woord gehouden tijdens de eilandraad en stemden inderdaad Jamie naar huis.
In de spiegel kijken
Eenmaal terug in de bewoonde wereld belt Jamie als eerste weer met haar grote liefde Steven en zoontje Olivier. Vervolgens is het tijd om na 27 (!) dagen weer in de spiegel te kijken. "Jeetje, zeg", reageert Jamie vol verbazing op haar eigen spiegelbeeld. "Het is zo raar als je je lichaam eigenlijk altijd gewoon goed hebt gekend, dat je dan in de spiegel kijkt en je lichaam gewoon niet meer herkent."
Op de weegschaal
De volgende ochtend is het tijd om op de weegschaal te gaan staan. "Ik woog voor de expeditie 65.8 kilo", vertelt ze. "Ik vind het best wel spannend. Ik ben echt benieuwd wat er op die weegschaal staat." En dan ziet ze vol verbazing wat de weegschaal aangeeft. "59.9. Dus dat is zes kilo eigenlijk eraf. Dat is echt heel raar! Ik heb nog nooit iets onder de zestig gezien", reageert ze. Al gaat ze daar ook snel weer verandering in brengen. "Ik wil eigenlijk helemaal niet zoveel afgevallen zijn, dus dat gaan we ook lekker weer eraan eten."
- YouTube RTL
- Jasper Suyk