Twee films, twee hoofdrollen
We kunnen Nicolette van Dam weer op het witte doek bewonderen! Ze speelt de hoofdrol in zowel Juf Braaksel (11 december in de bioscoop) als De Jackpot (19 december in de bioscoop). Twee compleet verschillende personages, die niet verder uit elkaar hadden kunnen liggen – iets wat de actrice alleen maar leuk vindt. "Dat was een groot feest!", zegt Nicolette dan ook enthousiast als we met haar bellen. "Het was zó gaaf, omdat die rollen zo verschillend zijn en zo ver uit elkaar liggen. Dat was te gek om te doen!"
Extra bijzonder is dat beide films tegelijkertijd zijn opgenomen. "Dat was best wel een uitdaging", geeft Nicolette toe. "Eigenlijk liep het – letterlijk op sommige dagen – in elkaar over. Soms stond ik op een dag op twee verschillende sets. Dan begon ik bij Juf Braaksel en daarna stond ik bij De Jackpot op de set. Dus het was wel intens."
Tekst leren in de visagie
Omdat Nicolette soms op één dag op beide sets stond, moest ze snel schakelen tussen de verschillende rollen. "In het begin dacht ik: hoe ga ik dat doen met teksten leren? Want het zijn best wel lappen tekst", vertelt ze. En hoewel de actrice normaal altijd vooruitwerkt en zich goed voorbereid, moest ze het deze keer anders aanpakken. "Vooruitwerken kon niet, want ik kan niet al voor morgen leren als ik vandaag op een andere set sta. Dus ik ben gewoon steeds in het moment gaan zitten. Ik weet natuurlijk in grote lijnen waar het over gaat, dus ik bekeek het per dag en ging dan qua teksten leren echt even focussen. Meestal deed ik dat als ik in de make up zat, want dat duurde voor beide rollen steeds wel even. Zo heb ik het eigenlijk gewoon in blokjes opgesplitst voor mezelf in mijn hoofd", legt Nicolette uit, die altijd positief blijft. "Het geeft ook energie. Als je het zo leuk vindt, dan ga je er gewoon voor!"
Combineren met privéleven
Deze drukke periode had uiteraard ook effect op haar privéleven. "Het hele gezin moest er even rekening mee houden, maar dat is gelukkig heel goed gegaan", deelt Nicolette. Toch was het af en toe wel even zoeken. Zo zat haar oudste dochter, Lola-Lily, op dat moment in groep acht. "Ik was ook klassenmoeder en zij kreeg een groep acht musical. Belangrijke dingen met de kinderen gaan altijd voor, dus die blok ik dan al gewoon in mijn agenda. Dan ben ik er gewoon niet", stelt ze. "Maar eigenlijk snij ik mezelf daar in the end natuurlijk ontzettend mee in de vingers, want daardoor stond ik dus inderdaad op sommige dagen op twee sets", lacht ze vervolgens. "Gelukkig was de crews van beide films zo fantastisch, die hebben enorm meegedacht."
Naast het draaien van films heeft Nicolette ook nog een gezin, een eigen brasserie, een rosémerk en nog veel meer. Een hoop ballen om hoog te houden... "Dat is soms ook zeker wel even zoeken", geeft ze toe. "Ik denk dat elke werkende moeder dat ook wel heeft, dat je soms ook denkt: hoe moet ik het allemaal doen? Je wilt dat er thuis rust is, maar je wilt je werk ook goed doen." Gelukkig heeft Nicolette een heel goed team om zich heen. "Zowel thuis met een fantastische oppas, als op de zaak met een fantastisch management team – en mijn broer die daar ook aan het roer staat. Ik weet van alles wat er gebeurt – óók als ik op de set sta. Dat zit zo in mijn systeem, dan gaat dat een soort van automatisch. Maar op sommige momenten is het ook even helemaal klaar hoor, dan wordt je gewoon teruggefloten. Dat hoort er ook bij", stelt ze nuchter.
De rol van Samantha
In De Jackpot speelt Nicolette de rol van Samantha. "Samantha is getrouwd met Rico (Sinan Eroglu) en zij leiden samen een heel lekker relaxed leven. Ze zijn dol op elkaar, hebben een kindje en dan ineens winnen ze de jackpot van 100 miljoen euro", vertelt Nicolette over haar rol en de film. "Ze beloven elkaar om altijd dezelfde te blijven, maar dat lukt niet helemaal – of eigenlijk helemaal niet. Alles gaat over the top in hun leven en zo leeft zij ook." Zo heeft Samantha 'full pull extensions, veel te donkere make-up, zwarte wenkbrauwen en lipliners'. "Maar ze blijft wel een lieve meid, ook voor haar man, en ze ziet overal het goede in. Ze hebben samen een goede relatie, maar dat komt op het spel te staan door alles wat er op een gegeven moment misgaat." Het is echt comedy, iets wat Nicolette heel leuk vindt om te spelen. "Dan kon ik gewoon helemaal losgaan, dus er zitten gewoon heel grappige dingen in."
100 miljoen
De Jackpot gaat over een prijs van 100 miljoen euro, een bizar geldbedrag! Wat zou Nicolette zelf eigenlijk met zo'n groot bedrag doen? "100 miljoen is helemaal niet te bevatten. Maar ik denk dat als ik zoiets zou winnen, ik niet heel anders zou gaan leven. Want is het nou zo geweldig om bepaalde spullen te hebben? Wordt je leven daar nou zoveel mooier van? Dat denk ik niet", zegt ze nuchter. "Ik denk dat ik heel veel aan charity zou geven, maar ik zou er ook voor zorgen dat mijn kinderen lekker kunnen studeren later. Ik zou vooral mensen om mij heen blij maken. Of een reis met de hele familie, gewoon het delen en herinneringen maken."
- MEIS & JIP