/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fcore%2Fgrazia-fallback.jpg)
Deze vrolijke nuchtere moeder is wereldberoemd in Nederland.
Iedereen kent Yvon Jaspers. Is het niet van het boeren-datingprogramma Boer zoekt vrouw, dan is het als nuchtere tafeldame bij De Wereld Draait Door. De presentatrice werd geboren op 20 maart 1973 in Boxtel. Na een Havo-diploma en de theaterschool in Eindhoven was ze klaar voor het echte werk en vertrok naar Amsterdam. Ze heeft ondermeer kindertheater gespeeld en geregisseerd.
Boer zoekt Vrouw Na een aantal jaar bij Het Klokhuis, ging in 2005 een nieuw programma bij de KRO van start: Boer zoekt Vrouw. Wat een eenmalige serie moest zijn, groeide uit tot een ongekende kijkcijferhit. Met miljoenen volgden we elke week de liefdeslevens van de agrariërs. Wat leek het plattelandleven opeens romantisch Na vier series heeft het programma al flink wat relaties opgeleverd. In 2009 waren nog 16 deelnemers gelukkig in de liefde. En ook wat betreft de babys zit het wel goed: in totaal vier kleine boertjes of boerinnetjes.
Ook in België is de datingshow een groot succes. Bij onze zuiderburen gingen uiteindelijk zelfs een zoekende boer en boerin er met elkaar vandoor! Hollands gezin Het is jammer voor boeren die nog opzoek zijn, maar Yvon is al jaren bezet. Met man Pieter is ze al jaren gelukkig en vier jaar geleden kwam daar dochter Keesje bij. In 2007 werd zoontje Tijl geboren en woont het gezin in Amsterdam. Over de bijzondere naam van haar dochter, zegt de leuke mama: Ik wilde vroeger zelf graag Keesje heten, omdat ik het een heel stoere naam vond. Veel stoerder dan Yvon. En die naam blijkt heel goed bij haar te passen. Ze is echt een Keesje.
Spaghetti aan het plafond Twee kinderen en een drukke carrière, daar kan nog wel iets bij, moet ze gedacht hebben. Over haar ervaringen aan de eettafel met Keesje en Tijl schreef ze een kookboekje Spaghetti aan het plafond. Hierin zijn verschillende verhalen, recepten en tips te vinden voor eten met kinderen. In een interview in de Telegraaf vertelt ze waarom ze het geschreven heeft. Dit is iets waar ik zelf behoefte aan had. Voor ik kinderen kreeg, had ik nooit over hun eten nagedacht. Ik ging ervan uit dat ze potjes Olvarit zouden krijgen. Toen ze dat niet lustten, moest ik creatief worden. Boek bestellen? Klik hier.
Over mijn Lijk Nu de boeren even rust hebben en niet op zoek zijn naar de liefde, is de blonde duizendpoot met iets anders bezig. Ze presenteert de derde serie van Over mijn lijk, het programma van BNN waarin ongeneeslijk zieke jongeren worden gevolgd. Je kunt Yvon elke donderdagavond om 22.25 uur op Nederland 1 zien in dit indrukwekkende programma.
Er is goed nieuws voor de fans van de datende boeren en de vrijgezellen die een romantisch boerenleven wel zien zitten: in september 2010 start de KRO met een nieuwe serie!