Je leest het ’t eerst op Grazia.nl

Kinderserie Karbonkel maakt comeback

Ieeeew!

Kinderserie Karbonkel maakt comeback

Het is misschien wel de meest gevreesde man uit je jeugd: Karbonkel uit de jeugdserie Ik Mik Loreland. Het monster, waar menig volwassene nu nog steeds nachtmerries over heeft, is nu voor één keer terug.

Letters en woorden

Als er aan je wordt gevraagd voor wie je nu écht bang was in je kindertijd, noem je waarschijnlijk meteen Karbonkel. Karbonkel was een een monster dat samen met Mik in Loria woonde. Loria was een land dat helemaal om letters en woorden draaide. Karbonkel kon niet lezen en raakte hier zo van gefrustreerd dat hij alle letters in Loria liet verdwijnen. Mik moest dan alle letters terugzoeken in allerlei andere landen en beleefde zo heel wat avonturen.

Video

Het YouTube-kanaal 'Jeugdhelden' heeft de originele poppenspeler Siem van Leeuwen opgezocht om Karbonkel nog één keer tot leven te wekken. Bekijk de video hieronder.

Lees ook: #Memories: Zó is het om op te groeien in Nederland

Bron: RTL Boulevard Beeld: YouTube, School tv